• 1402/08/22 - 11:59
  • - تعداد بازدید: 55
  • - تعداد بازدید کنندگان: 25
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه
دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی را تشکیل داد.

کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی

دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه ایران کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی را برگزار کرد. با توجه به تکلیف تعیین شده از مقام معظم رهبری در بند ۲ سیاستهای کلی سلامت، اولین کمیته صیانت از سلامت مردم در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران روز دوشنبه مورخ 1402/8/22 ساعت 14:00 تشکیل شد.

38723.mp3 کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی

دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه ایران کمیته صیانت از حقوق مردم در سلامت و امنیت غذایی را برگزار کرد.

با توجه به تکلیف تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در بند ۲ سیاستهای کلی سلامت، اولین کمیته صیانت ازحقوق مردم در سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران با حضور دکتر پازوکی ریاست دانشگاه، دکتر ترکی معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستانی کل کشور، حجت الاسلام مرادی مدیر کل فرهنگی اجتماعی و سلامت دادستانی کل کشور، دکتر اخوان دبیرکارگروه صیانت از حقوق مردم در سلامت وزارت بهداشت،دکتر هاشمی پور رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه و کلیه معاونین و مدیران ارشد دانشگاه روز دوشنبه مورخ 1402/8/22ساعت 14 تشکیل شد.

در این جلسه دکتر پازوکی ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایران همکاری فعلی بین حوزه قضائی و دانشگاه ها را با توجه به شرایط فعلی کشور و وجود تحریم ها و محدودیت ها، قابل توجه و تقدیر دانسته و گفتند دستاوردهای این جلسه قطعاً موجب ارتقائ سلامت مردم خواهد شد.

 در ادامه دکترهاشمی پور رئیس دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی دانشگاه ضمن تشریح اهمیت تشکیل کمیته صیانت، اهم مشکلات موجود درحوزه سلامت  دانشگاه را که نیازمند حمایت دادستانی می باشد، مطرح  نمودند.

سپس دکتر ترکی معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستانی کل کشور،اهمیت موضوعات بهداشت و درمان و تکالیف دولت جمهوری اسلامی در قانون اساسی کشور در زمینه تأمین نیازمندی های بهداشت و بیمه را یادآور شده و گفتند در دادستانی کل، موضوع عدالت در حوزه بهداشت و درمان را مأموریت و وظیفه  خود میدانیم و در این راستا حل مشکلات بین بخشی در جهت سلامت مردم را در اولویت قرار می دهیم.

دکتر اخوان دبیرکارگروه صیانت از حقوق مردم در سلامت وزارت بهداشت، رسیدگی به مشکلات سلامت محور در کشورکه وزارت بهداشت به تنهایی قادر به حل آنها نیست را بسیار ضروری اعلام کرده و گفتند علی رغم موفقیت تعدادی از استان ها در رسیدگی به تخلفات مرتبط با سلامت مردم،  تعلل در رسیدگی به تعدادی از پرونده های تولید و عرضه مواد غذایی و عدم وجود جریمه های بازدارنده در حوزه سلامت، هنوزدر برخی استانها وجود دارد.

حجت الاسلام مرادی مدیر کل فرهنگی اجتماعی و سلامت دادستانی کل کشور نیزضمن تأکید بر صراحت ماده 688 در رسیدگی به مشکلات بهداشتی کشور و وجود قانون هوای پاک با دخالت سازمان حفاظت محیط زیست گفتند در صورت بروز تخلف ارگان یا مدیران دولتی درحوزه سلامت، گزارش مربوطه می بایست ذیل ماده 688 به قوه قضاییه اعلام گردد.

در ادامه جلسه معاونین و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران به طرح اولویت ها و چالش های  نیازمند  مداخلات قضایی  پرداختند و پس از ارائه راهکارهای پیشنهادی توسط دکتر ترکی و دکتر مرادی، مصوبات جلسه توسط دکتر اخوان اعلام و به تصویب اعضای جلسه رسید.

  • گروه اخبار : گروه های محتوا,اخبار,اطلاعیه
  • کد خبر : 38723
:
کلیدواژه ها
مریم  خاندانی
خبرنگار

مریم خاندانی

تصاویر

نظرات

0 کامنت برای این مطلب وجود دارد

کامنت

Template settings