• 1401/08/04 - 13:33
  • - تعداد بازدید: 143
  • - تعداد بازدید کنندگان: 134
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه
شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب

شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب

اولین شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب روز سه شنبه مورخ 1401/08/03 با حضور نمایندگان ادارات و سازمان های دولتی در سالن همایش های مرکز بهداشت غرب تشکیل گردید.

6698.mp3 شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ دکتر مریم السادات هاشمی پور- رئیس اداره توسعه پایدار دانشگاه در جلسه شورای پیام گزاران سلامت مرکز بهداشت غرب با اشاره به فلسفه ایجاد شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اظهار کرد: یکی از اسناد مهم مطرح شده در این شورا، بسته خدمات پایه سلامت کارکنان است که شورای پیام گزاران سلامت متناظر با این سند و با هدف افزایش مشارکت بین بخشی تشکیل شده است.

دکتر هاشمی پور بیان کرد: اجرای بسته خدمات پایه سلامت با نظارت وزارت بهداشت و با همکاری  و مشارکت سازمان‌ها انجام می شود.

وی گفت: اطلاع رسانی و مطالبه گری در تمام سازمان‌های ذیربط باید سر لوحه کار قرار گیرد تا این سند سلامت اجرایی شود.

رئیس اداره توسعه پایدار دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: در راستای اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان باید سه محور اصلی آموزش، بررسی های دوره ای و خودمراقبتی سازمانی مورد توجه قرار گیرد که تقویت ارتباطات بین بخشی در این زمینه بسیار موثر است.

در ادامه، دکتر سوسن تقی زاده- مسئول آموزش مرکز بهداشت غرب در خصوص تدوین برنامه عملیاتی خودمراقبتی سازمانی صحبت کرد و افزود: آموزش خودمراقبتی در سازمان ها با هدف حفظ و ارتقاء سطح سلامت کارکنان و افزایش بهره وری انجام می شود.

وی گفت: بحث خودمراقبتی و توجه به سلامتی باید در بین کارکنان نهادینه شود تا علاوه بر پیشگیری از بیماری ها، تعداد مبتلایان هم کاهش یابد، البته افزایش آگاهی ها باید با تغییر نگرش و رفتار سالم همراه باشد.

دکتر کیوان یداللهی- مسئول واحد مبارزه با بیماری های واگیر دار مرکز بهداشت غرب در ادامه این جلسه پیرامون اجرای نظام مراقبت از بیماریها، بحث پیشگیری، درمان و پیگیری صحبت کرد.

مهندس اسماعیل  باقری- کارشناس مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت غرب از دیگر سخنرانان این جلسه با اشاره به شیوه نامه اجرایی بسته خدمات پایه سلامت، عنوان کرد: مهمترین سرمایه هرجامعه ای، نیروی انسانی شاغل آن است که باید به وضعیت سلامتی آنها توجه شود و با غربالگری و شناسایی به موقع، از ابتلا به بیماری های مختلف واگیردار و غیر واگیردار در این گروه هدف پیشگیری شود.

  • گروه اخبار : گروه های محتوا,اخبار,اطلاعیه
  • کد خبر : 6698
:
کلیدواژه ها
مریم  خاندانی
خبرنگار

مریم خاندانی

نظرات

0 کامنت برای این مطلب وجود دارد

کامنت

Template settings