دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری کارگاه سایکوتوپیا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۸ | 
کارگاه سایکوتوپیا روز پنج‌شنبه و جمعه ۵ و ۶ دی‌ماه ۹۸ در دانشکده پزشکی برگزار شد.
 کارگاه همزمان به «اختلال» روانی، و «استرس» روانی توجه داشت، و  با پیش چشم آوردن همزمان این دو، علاوه بر آموزش مدیریت اختلال، ارتباط استرس‌های روانی- اجتماعی با اختلال‌ها را نشان می‌داد تا از این طریق مخاطب‌ها را برای توسعۀ مکانیسم‌های مواجهه در برابر این استرس‌ها برانگیخته کند. کارگاه طوری طراحی شده بود تا مهارت‌های شناسایی مشکل، و مهارت‌های کوچک اما کاربردی برای مواجهه موثر را به شرکت کننده‌ها منتقل کند، و در لایۀ عمقی تر  بتواند تغییر نگرش  و انگیزۀ مطالعۀ بیشتر ایجاد کند.
 
کارگاه شش جلسه داشت: افسردگی ماژور، خودکشی، استیگما، و سه زخم روانی یعنی تنهایی، طرد، و شکست. در تمام جلسات از شخصیت داستانی‌ای به نام آرمان استفاده شده بود که با این مشکل‌ها مواجه می‌شود و شرکت کننده‌ها قرار بود به او کمک کنند یا در تجاربش شریک بشوند (Scenario-Based Learning). تمام جلسات فعالیت‌محور بود و سخنرانی‌های کوتاهی بین فعالیت ها پیش بینی شده. برای محتوای تئوریک افسردگی و خودکشی بیشتر از گایدلاین های نهاد Mental Health First Aid Australia استفاده شد و برای سه زخم روانی هم از کتاب Emotional First Aid اثر گای وینچ  استفاده شد.
 
کارگاه حدود ۲۰ شرکت کننده داشت و با مشارکت مرکز مشاوره دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه و دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی برگزار شد
این کارگاه ادامه خواهد یافت. و برای دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها قرار است برگزار شود.

 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 195 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر