دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

رویداد-کارگاه سایکوتوپیا؛ ۵ و ۶ دی‌ماه برگزار می‌شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۳ | 
اولین دوره از کارگاه «سایکوتوپیا» با محوریت «کمک‌های اولیه سلامت روان و کمک‌های اولیه‌ی عاطفی» پنجم و ششم دی ماه در دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.

این دوره براساس نیازهای جامعه طراحی شده است و بنا دارد تا آموزش‌هایی را برای عموم جامعه- که درواقع خط اول مواجهه با افراد دارای بحران‌های سلامت روان هستند- فراهم کند. برگزار کنندگان معتقدند که همانگونه که عموم جامعه از کمک‌های اولیه جسمی آگاهند باید کمک‌های اولیه سلامت روان نیز همه‌گیر شود و هر یک از ما با اصول مواجهه با فردی که دچار بحران‌ یا بیماری‌های سلامت روان است، آشنا شویم.
هدف از این دوره تشخیص بیماری یا درمان آن نیست بلکه هدف آموزش افراد جامعه برای حمایت از افراد دچار بیماری یا مشکلات سلامت روان و فراهم‌کردن یک بستر مناسب و ترغیب برای رجوع این افراد به یک متخصص و درمانگر ‌است.
تیم برگزارکننده این کارگاه به دنبال از بین بردن چالش‌ها نیست چرا که میداند تمام آدم‌ها در هر مقطعی با بحرانهایی دست‌و‌پنجه نرم میکنند اما میکوشد به آرمانشهری دست بیابد که در آن مردم با "آگاهی و دانش کافی " با چالش ها و مشکلات روبرو بشوند و بتوانند با روانی سالم به زیستن بپردازند.
این دوره‌ی آموزشی قصد دارد تا شبیه‌سازی از زندگی واقعی ما را به نمایش بگذارد از همین رو است که آموزش‌ها براساس سناریو (scenario-based learning) و مشارکت فعالانه‌ی شرکت‌کنندگان طراحی شده‌است و عملکرد و آموزش‌ آن‌ها در همین بستر فراهم می‌گردد.
«دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی» ، و «مرکز مشاوره دانشگاه» حامیان برنامه هستند.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 228 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر