دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciencesپیوندهای مفید


نشست مشترک رییس سازمان بهزیستی کشور و معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۴/۴ | 
نشست مشترک دکتر محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور و دکتر موسوی معاون اجتماعی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران روز یکشنبه سوم تیرماه نود و هفت به میزبانی  سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.
در این نشست دکتر محسنی ضمن ابراز خرسندی از رویکرد اجتماعی وزارت بهداشت در امور درمانی، بر تعامل هر چه بیش‌تر سازمان بهزیستی و دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید نمود. وی همچنین با برشمردن تعدادی از مولفه‌های اجتماعی، تاثیر گذاری مستقیم و غیر مستقیم آن را بر سلامت جامعه تبیین کرد.
رییس سازمان بهزیستی با اشاره به موادی از قانون برنامه‌ی پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور افزود: سازمان بهزیستی با طیف وسیعی از ماموریت‌ها و وظایف قانونی در حوز‌های مختلف اجتماعی، دارای مسولیت‌های مهمی است که برای انجام آن نیازمند مشارکت بخش‌های مختلف است. بخش‌های مهمی از قانون برنامه‌ی ششم توسعه کشور در ارتباط با حوزه‌های فعالیتی بهزیستی است که امید می‌رود اجرای آن ارتقای خدمات این سازمان را در پی داشته باشد.
در ادامه این نشست دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن معرفی معاونت تازه تاسیس اجتماعی در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های تابعه، به تشریح حوزه‌های فعالیتی مشترک این معاونت و سازمان بهزیستی پرداخت.
وی با اشاره به نقش مهم خدمات بهداشتی درمانی در کاهش مسائل و آسیب‌های اجتماعی و رویکرد نوین وزارت بهداشت در اجتماعی شدن نظام سلامت کشور، بر آمادگی دانشگاه علوم پزشکی و به ویژه معاونت اجتماعی جهت انجام امور مشترک حوزه آموزشی، پژوهشی و بهداشتی اشاره نمود.
دکتر موسوی با تاکید بر اهمیت حوزه مداخلات اجتماعی در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: باید امکان گسترش همکاری بین سازمان‌های مردم‌نهاد، مراکز زیر نظر بهزیستی و کلینک‌های مددکاری اجتماعی با معاونت اجتماعی برای پیشبرد اهداف عالیه اجتماعی شدن نظام سلامت فراهم گردد و  در این راه می‌توان از ظرفیت‌های عظیم جامعه‌ی پزشکی و دانشگاهی بهره گرفت.
در پایان این نشست مقرر گردید پیش نویس تفاهم نامه انجام فعالیت‌های مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان بهزیستی جهت پیشبرد اهداف و فعالیت‌های مشترک تهیه و تدوین گردد.

 


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 223 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر