دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری نخستین نشست کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۲/۱۹ | 
نخستین نشست کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور دکتر ناصری پور رییس دانشگاه، دکتر موسوی معاون اجتماعی دانشگاه، دکتر مرادی مدیر مولفه های اجتماعی معاونت اجتماعی، دکتر مهرزادی مدیر پایش معاونت و دانشجویان علاقه مند به حوزه فعالیتهای اجتماعی برگزار شد.  
در ابتدای این مراسم دکتر موسوی به معرفی معاونت اجتماعی، واحدهای فعال و راهبردهای پیش روی این معاونت پرداخت و بر نقش فعالیتهای اجتماعی در پیشبرد اهداف عالیه بهداشت و درمان و ضرورت گسترش این فعالیتها و توسعه اقدامات داوطلبانه در بین دانشجویان و دانشگاهیان تاکید کرد. دکتر موسوی با برشمردن بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان و همچنین مسائل و آسیب ها اجتماعی پیش رو؛ تشکیل معاونت اجتماعی را فرصتی برای جلب مشارکت های گسترده اجتماعی نام برد که با حضور دانشجویان این هدف در دسترس خواهد بود. 
در ادامه این نشست دکتر ناصری پور رییس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از تشکیل کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی از آن به عنوان فرصتی مناسب برای حضور دانشجویان در کارهای داوطلبانه و اجتماعی نام برد. وی با تاکید بر اینکه در دانشگاههای ما موضوع مسئولیت پذیری  اجتماعی دانشجویان مورد غفلت واقع شده است بر ضرورت ورود دانشگاهها به فعالیت های اجتماعی اشاره کرد. دکتر ناصری پور افزود فعالیت این کمیته میبایست در راستای اجتماعی کردن نظام سلامت و همچنین اهداف تحقق دانشگاه نسل سوم باشد که بخشی از این کار با کمک نهادها، خیریه ها و NGOها و فعالیت های دانشجویان ممکن می شود وی افزود همه این فعالیت ها می بایست به افزایش شور و نشاط اجتماعی در دانشگاه منجر شود.  
در ادامه دکتر مرادی لاکه مدیر مولفه های اجتماعی سلامت معاونت با همکاری دانشجویان به بررسی فرصتهای پیش روی معاونت و ظرفیت دانشجویان برای بهره گیری از آنها پرداخت و مهمترین اولویتهای فعالیتی دانشجویان در این زمینه استخراج گردید که از جمله آنها می توان به گسترش فعالیت های پیشگیرانه در حوزه بیماری ها، آموزش سلامت، بهره گیری از ظرفیت سمن ها، جذب خیرین، انجام پژوهش های اجتماعی، محیط زیست و ... اشاره نمود. 
در پایان این نشست دکتر موسوی پیش نویس اساسنامه تشکیل کمیته دانشجویی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران را جهت دریافت پیشنهادات و نظرات در اختیار حاظران قرار داد وی این اساسنامه را در برگیرنده اهداف معاونت اجتماعی ذکر کرد و تاکید کرد که با شروع کار کمیته و اجرای اساسنامه بتوانیم شاهد فصلی نو در فعالیتهای داوطلبانه و اجتماعی در حوزه دانشگاههای علوم پزشکی کشور باشیم.


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 163 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر